Dette spilleglade bilstereosettet gir deg en helt ny lyd i bilen, samt kule nye funksjoner som Apple CarPlay og Bluetooth. Hvis du ikke har byttet stereo tidligere i bilen, sørg for å sjekke ut Hva passer i min bil for å se hva som trengs for å oppgradere!
GAS MAX MV240-BT er en dobbel-DIN med en 6.75" stor skjerm, Bluetooth og handsfree samt Apple CarPlay! En bilstereo som tilbyr det meste innen underholdning som er både enkel å bruke og samtidig gir deg stor kontroll over lyden. For å bygge ut lydsystemet i bilen med forsterkere finner du 3 par lavnivå.
- 6.75" stor berøringsskjerm
- 4x45W
- FM-radio med RDS
- Bluetooth & handsfree
- Apple CarPlay
- 3 par lavnivå (med 2V)
- Inngang for ryggekamera
- Videoutgang
- Støtte for rattstyring
- 13-bånds grafisk EQ
- 24-bit DAC
OBS! Skal du koble til rattstyring med et kablage fra Connects2? Bruk da CTMULTILEAD.2 fra Connects2!
Konfigurer den som Pioneer!
Tennings- og minnestrømmen (rød og gul kabel) er ombyttet i stereoen. Bruk 720UNI02ISO for å bytte tilbake.
Støtte for Apple CarPlay
Har du en iPhone? Koble inn telefonen din med en USB-kabel og start Apple CarPlay i bilstereoen. En smidig og enkel måte å få tilgang til navigasjon, meldinger og mye mer. Med Apple CarPlay er det enkelt å få oversikt over innholdet i telefonen din, uten å måtte plukke den opp - sikkert og bra.
Det finnes et stort antall apper med støtte for Apple CarPlay å velge mellom, blant annet Google Maps, Waze, Spotify, Tidal og Audible. Det finnes også støtte for talestyring, slik at du kan fokusere på veien når du kjører. Be Siri lese opp en melding, ringe ønsket kontakt, bytte låt eller velge sted du vil navigere til!
Har du ikke en iPhone? Med en Android kan du smidig speile telefonen din til stereoen via PhoneLink-funksjonen.
Rockford Fosgate Prime-koaksialer
Prime-seriens fullregisterhøyttalere er utrolig prisgunstige og lettdrevne, og passer perfekt hvis du vil oppgradere bilens originalhøyttalere.
4-tommeren er en 2-veis høyttaler med et frekvensområde på 100-20.000Hz og en kontinuerlig effekttoleranse på 30W RMS. Det er den minste høyttaleren i Prime-serien, perfekt for installasjoner som krever et mindre element og en lav monteringsdybde.
5.25-tommeren er en 2-veis høyttaler med et frekvensområde på 62-20.000 Hz og den kontinuerlige effekttoleransen er på 40W RMS. Følsomheten på 88dB gjør høyttaleren til en forholdsvis lettdrevet del som vil spille godt og berike dørsidene.
6.5-tommeren er en 3-veis høyttaler med et frekvensområde på 52-20.000kHz, noe som betyr at vi får med en stor del av den totale lydopplevelsen. Den kontinuerlige effekttoleransen på 45W RMS og følsomheten på 91dB gjør høyttaleren til en forholdsvis lettdrevet del.
6x9-tommeren er en 3-veis høyttaler med et frekvensområde på 47-20.000 Hz, noe som betyr at vi får med en stor del av den totale lydopplevelsen. Den kontinuerlige effekttoleransen på 65W RMS og den høye følsomheten på hele 90dB gjør høyttaleren til en forholdsvis effekttolerant del som er veldig lettdrevet.
Alle høyttalere er laget med polypropylen kones, og de integrerte diskantene har silkedome. For å kunne håndtere støt og ujevne veiforhold har de også en gummioppheng, trygt plassert i en stålkorg. Med alle høyttalere følger to gitter, doble integrerte høy-pass crossovers og monteringsverktøy.